Wygrywamy pierwszy mecz - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: poniedziałek, 29.04.2024 | Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

« powrótWygrywamy pierwszy mecz

Wygrywamy pierwszy mecz

02.04.2011 20:57 - Admin Po niezwykle emocjonującym meczu pokonaliśmy Sudety Jelenia Góra 79:76.
Pierwsze spotkanie rozpoczynającej się rywalizacji o awans do finału miało bardzo wyrównany przebieg. Tylko w pierwszej kwarcie goście uzyskali znaczącą jak na ten mecz przewagą, w kolejnej odrobiliśmy stratę i na dużą przerwę schodziliśmy z 1 pkt. przewagą. Wydawało się, że nasz zespół opanował sytuację jednak goście nie dawali za wygraną. Kiedy uzyskiwaliśmy kilku punktową przewagę jeleniogórzanie odrabiali straty po celnych rzutach z dystansu świetnie dysponowanego dzisiejszego dnia Rafała Niesobskiego. Z naszej strony dobrą partie rozgrywał M.Lepczyński, który w rewanżu również trafiał z za linii 6,75.Po trzeciej kwarcie nasza przewaga wzrosła o 1 pkt. Wiadomym się stało, że losy spotkania będą się ważyć do ostatnich sekund. Na dwie minuty do końca Sudety doprowadziły do remisu, po czym wyszły na 3 pkt prowadzenie. Kolejną naszą akcję z sukcesem przeprowadził M.Lepczyński, który faulowany dołożył jeszcze punkt rzutem osobistym.Kolejna akcja A.Grygiela dała nam prowadzenie, którego goście nie potrafili już nam odebrać.
Wielkie podziękowania dla zepołu i trenera , ale również i dla kłodzkiej publiczności która licznie zgromadzona wspierała gorącym dopingiem swoją drużynę. Mamy nadzieję ,że i w dniu jutrzejszym nie zabraknie wsparcia dla naszych koszykarzy.
Zdjęcie autorstwa D.Broniszewskiego
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 79:76 (21:27, 24:17, 17:16, 17:16)
Dla naszego zespołu punktowali : Lepczyński 28 (4), Grygiel 14, Ulrich 11, Płatek 10 (1), Lipiński 10 (1), Weiss 3, Obrzut 4, Radwański 2.
Dla Sudetów : R. Niesobski 22(5), Czech 14, Matczak 14, Samiec 6(2), Minciel 6, Ł. Niesobski 5(1), Czekański 5, Wilusz 4, Maryniewski 0.
Jutrzejszy mecz rozpocznie się tak jak dzisiaj o godzinie 18.00. Zapraszamy serdecznie sądzimy,że sportowych emocji nie zabraknie.
W drugim meczu I rundy naszej grupy faworyzowany zespół Open Florentyny Pleszew uległ po dogrywce Stali Ostrów Wlk. 99:94.